środa, 22 maja 2013

Historia spotkań: z Olimpią skromnie i niekorzystnie (WIDEO)

W środowe popołudnie naszym piłkarzom przyjdzie zmierzyć się z Olimpią Grudziądz. W dotychczasowej historii Polonii zaledwie trzykrotnie mierzyliśmy się z tym zespołem w oficjalnych rozgrywkach. Bilans jest dla nas niekorzystny, ale istnieje szansa, aby wyrównać rachunki.

Historia bezpośrednich spotkań jest bardzo krótka, bo rozpoczęła się w poprzednim sezonie. Pierwsze starcie było dla niebiesko-czerwonych niezwykle udane. Olimpia została rozgromiona w Bytomiu aż 1:4!

Bohaterem był wówczas Jakub Świerczok, który skompletował hat-tricka. Jedno trafienie już w samej końcówce dołożył Krzysztof Michalak, a goście odpowiedzieli tylko golem Łukasza Tumicza. Warto przypomnieć sobie tamten mecz.

ZOBACZ.
Rewanż w rundzie wiosennej już taki dobry nie był dla "Królowej Śląska". W Grudziądzu już do przerwy przegrywaliśmy 0:3 po golach Adama Cieślińskiego, Janusza Dziedzica oraz Adriana Frańczaka.

Nadzieję na odrobienie strat w serca bytomskich kibiców tuż po przerwie wlał Jean Paulista. Niestety, było to wszystko, na co mogli sobie tego dnia pozwolić poloniści.

ZOBACZ.
Druga porażka na nasze konto powędrowała już w tym sezonie. Na własnym stadionie przegraliśmy 1:2 honorowego gola strzelając na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Do siatki trafił wówczas młody Kamil Walesa.

Olimpia natomiast męczyła się ze strzeleniem bramki do przerwy. Po zmianie stron cel osiągnęli, a to za sprawą Adam Cieślińskiego oraz Piotra Ruszkula. Warto zauważyć, że w przypadku pierwszego z nich był to już drugi gol wbity Polonii.