czwartek, 23 maja 2013

Media o meczu Olimpia - Polonia

Z racji na nietypowy termin i fakt, że nie wszystkie kluby grały zaległe mecze, polskie media niewiele miejsca poświęcają meczowi Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom. Widać jednak, że remis osiągnięty na wyjeździe został przyjęty ze sporym zaskoczeniem. Z drugiej jednak strony podkreślane jest, że tak naprawdę straciliśmy dwa punkty, a nie zdobyliśmy jeden.

"Przegląd Sportowy"
Sensacja w Grudziądzu

Zanim goście zdobyli pierwszą bramkę, zmarnowali dwie świetne sytuacje pod bramką Michała Wróbla. Olimpia w pierwszej połowie rozgrywała bardzo słabe zawody. Piłkarze trenera Tomasza Asenskiego musieli w przerwie usłyszeć ostrą burę od swojego szkoleniowca, bowiem po zmianie stron zagrali zupełnie inaczej. Efekty ich starań przyszły już 8 minut po przerwie, kiedy za sprawą Marcina Woźniaka udało się doprowadzić do wyrównania. Kilka minut przed końcem meczu kapitalną przewrotką popisał Michał Płókarz i to bytomianie cieszyli się z drugiej bramki. Tuż przed końcem gospodarze dopięli swego po główce Dariusza Gawęckiego.

Polonia Bytom straciła zwycięstwo w ostatniej minucie

Bytomianie dwukrotnie prowadzili w Grudziądzu, ale nie zdołali dowieźć zwycięstwa. Do przerwy Polonia prowadziła po wykorzystanym rzucie karnym przez Jacka Broniewicza. Gospodarze wyrównali po golu samobójczym, w końcówce drugiego gola dla ekipy Jacka Trzeciaka zdobył Michał Płókarz. Gospodarze wyrównali w 90. minucie.

"Gazeta Pomorska"
Olimpia Grudziądz zremisowała z Polonią Bytom

Polonia Bytom w Grudziądzu grała dobrą piłkę i była blisko zwycięstwa. Olimpia doprowadziła do remisu w doliczonym czasie gry.

(...)

- Moi piłkarze nie poddali się - chwalił po meczu swoich podopiecznych trener Olimpii Tomasz Asensky. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Gawęcki. Chwilę później mogło być nawet 3:2 dla biało-zielonych, którzy domagali się także odgwizdania rzutu karnego (ich zdaniem jeden z piłkarzy Polonii zagrał ręką we własnym polu karnym),

Remis, który cieszyć nie może...

Polonia Bytom dwukrotnie obejmowała prowadzenie w meczu z Olimpią Grudziądz, ale nie była w stanie dowieźć przewagi do końca. Bramkę na wagę remisu drużyna Jacka Trzeciaka straciła w ostatnich sekundach spotkania.

(...)

Ten w ostatnich kolejkach się nie zmienia. Jacek Trzeciak znów wykazał, że nie tylko jako piłkarz był postacią nieprzeciętną. Młody szkoleniowiec Polonii natchnął zespół do walki mimo to, że w Bytomiu nie ma już szans na utrzymanie I ligi. W Grudziądzu trafił ze zmianami, wpuszczając na boisko m.in. Płókarza, który krótko po wejściu na boisko ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Wróciły omeny z przeszłości i Polonia znów prowadząc dwukrotnie pozwalała rywalowi doprowadzić do wyrównania. Bytomianie zbyt pochopnie oddawali inicjatywę rywalom, którzy konsekwentnie dążyli do odrabiania strat. Punkt zdobyty w Grudziądzu - choć zdobycz nie do pogardzenia - nikogo przy Olimpijskiej cieszyć nie może.

Remis rzutem na taśmę

Polonia straciła matematyczne szanse utrzymania się w 1. lidze, ale w Bytomiu mają cichą nadzieję na powtórkę z minionego sezonu. W środę Polonia była bliska kolejnej wygranej.

(...)

Remis nie zadowolił żadnej z drużyn. Polonia straciła sporo szans na awans na wyższe miejsce w strefie spadkowej, które po sezonie może dać utrzymanie. Z kolei Olimpia wciąż nie potrafi się przełamać i wygrać ligowego spotkania.

Olimpia remisuje ze spadkowiczem

Olimpia Grudziądz w dniu dzisiejszym zremisowała na własnym stadionie z najsłabszą drużyną pierwszej ligi, Polonią Bytom 2:2. Dla grudziądzkiego zespołu trafienia w meczu zaliczyli Marcin Woźniak oraz Dariusz Gawęcki. Miejsce w tabeli nadal 10.

Seria podtrzymana. Remis w Grudziądzu
Trwa udana seria gier niebiesko-czerwonych! Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka są niepokonani od 6-u spotkań. Dzisiaj zremisowali w Grudziądzu, z tamtejszą Olimpią 2:2 (0:1).

Tym samym Poloniści potwierdzili dobrą dyspozycję w starciu z silnym u siebie rywalem. A już w sobotę kolejna potyczka. Tym razem dwukrotni mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z walczącą o awans Cracovią. Początek zawodów o godzinie 18:00.